Az egyesület elsőrendű célja az asztmás és mozgásszervi beteg gyerekek úszásterápiás gyógyítása volt. Kiegészítő tevékenységként télen sítábort, nyáron sport – és túratábort szervezett a vezetőség. 1995 szeptemberében 123 tag (gyermek) kezdte meg a tanévhez igazodó gyógyúszó edzéseket. Négy edző végezte a foglalkozások vezetését. A téli sítáborban 40 gyerek és szülő, a nyári négy hétig tartó sportnapközis táborban hetente 60-65 gyerek és a túratáborban 35 gyerek és felnőtt vett részt. A kezdeti lépések biztatóak voltak. A tagok létszáma folyamatosan növekedett, s 1998 októberében túllépte a 270 főt.
1996-ban a vezetők megállapodtak abban, hogy nem csak a rehabilitációra, hanem a prevencióra is nagy hangsúlyt kell fektetni. Kidolgoztak egy olyan komplex prevenciós, rehabilitációs programot (melyet a mai napig is folyamatosan bővítenek) amelyben első helyen az úszás szerepel, de kiegészítő terápiaként megjelenik a hétvégi lovasterápia, a téli sítábor, a nyári sportnapközis- és túratábor, esetenként a hétvégi kerékpártúrák. Komoly lépés volt a prevenció felé a vasárnaponkénti úszás bevezetése az egészséges gyerekek számára, valamint a kiegészítő programok (sítábor, nyári táborok) megnyitása az egészséges gyerekek számára.
Az egyesület munkájában mindig kiemelt szerepet kapott – a prevenció és rehabilitáció mellett – a gyerekek szeretete, a minőségi munkavégzés és a családok minél nagyobb mérvű bevonása az egyesületi munkába (sítábor, túratábor, év végi „piknik” ). Az évek során folyamatosan bővült szerállományunk, amelyek segítségével jobb és hatékonyabb munkát végezhetünk.
1999-ben felvettünk tagjaink közé 3 mozgáskorlátozott fiút, akik rendszeresen részt vesznek a számukra kiírt versenyeken. Szereplésük irigylésre méltó, mivel rendszeresen több arany, ezüst és bronzérmet hoznak haza.
A megnövekedett tevékenységi kör és az alakuláskor meghatározott célok bővülése időszerűvé tette a név és szerkezeti változásokat. 2000. augusztus 24-i közgyűlés megszavazta az egyesület új nevét: AQUARÁZS Rekreációs Egyesület, valamint szakosztályokra bontását, amely jobban lefedi a jelenlegi tevékenységét. Így alakult meg az úszó-, szabadidősport- és a rehabilitációs. szakosztály. Napjainkban nem csak a gyerekek rehabilitációjával, hanem a felnőttek mozgásterápiás rehabilitációjával is foglalkozunk. Bár ez nehezebb feladat és még gyerekcipőben jár.
Jelen pillanatban több mint 310 taggal dolgozunk 17 úszócsoportban 7 edző segítségével, a téli sítáborban kétszer öt nap alatt 103 gyerek és felnőtt síelt, a nyári sportnapközis táborban hetente 180 gyerek sportolt, a túratáborban pedig 38 fő vett részt.
Az egyesület anyagi hátterét egy részt a tagdíjak, más részt a „Gyógyuljunk a Sporttal” Alapítvány támogatása adja. Nem rendszeres bevételként jelentkeznek a pályázati pénzek valamint néhány támogató, bár az utóbbi időben ezek száma lecsökkent.